Čiko-fušuje Rowle do řemesla III.

25. července 2007 v 11:31 | J |  Vymyšlené knihy
Čiko - fušuju Rowle do řemesla 6.8

Od onoho večera, kdy se Draco vrátil do náruče smrtijedů se všichni snažili chovat k jeho matce s maximální ohleduplností.Přestože by jistě byla v právu se na ně zlobit, dělala, že synovo selhání nebyla vina nikoho jiného,pouze Dracova.
Jestliže Molly Weasleyová byla vyhlášenou hostitelkou, tak babička Nevilla Longbottoma jí v pohostinnosti přetrumfla.
Vrcholem jejího snažení bylo i to, kdy někoho tak zaneprázdněného a nepřístupného jako je Severus donutila jít si na chvíli lehnout.
Bylo úsměvné sledovat jak odevzdaně kráčí do ložnice , když se na něj podívala a řekla mu "Hochu nezajímají mě tvé výmluvy, teď hned si půjdeš lehnout a nevystrčíš nos dokud nebudeš vypadat trochu odpočatě."
Nebýt této pohnuté doby, dalo by se říct, že u staré dámy byly jako v lázních.
Ale blížil se poslední červenec a to už nastupovalo jisté napětí, to totiž chystala parádní oslavu plnoletosti svého vnuka a také Harryho Pottera.
Dva dny před oslavou obdržel Harry balíček, který byl docela dost těžký. Na zmuchlaném kusu pergamenu bylo těžkopádnou rukou napsáno "Všechno nejlepčí hery"
Harry ani na okamžik nepochyboval, kdo mu posílá dárek. Nedočkavě ho rozbalil a k překvapení všech to byla myslánka.
Zatímco Harry o myslánce nadšeně vyprávěl Ronovi a Ginny , Remus s Arturem si vyměnili pohledy. Od Hagrida čekali různé dárky, ale myslánka je rozhodně nenapadla.
Nechtěli mu ale kazit radost, jen ho prozatím nenaučili jak se vzpomínky do ní ukládají.
O podivuhodném dárku ale chtěli informovat Severuse Snapea. Čekali na něho do hluboké noci.Když dorazil obhlédnout řád v jedné ruce držel vycházkovou hůl Luciuse Malfoye s hadem na hlavici a zpoza hábitu vytáhl moudrý klobouk. Nevillova babička ty věci uložila k Meropině krabičce ve které ležel medailónek.
"Snape, ty ses zbláznil, to je přece moudrý klobouk"
"Lupine nestarej se o moje duševní zdraví a starej se o to, aby Potter uměl zacházet s myslánkou!"
"S myslánkou? Jak víš o myslánce?"
"Myslánku potřebuje moc na to, aby jí zahodil jen protože je ode mě"
"Přestaňte se mi tu hádat a ty se pojď najíst" ukončila stará dáma handrkování těch dospělých mužů, kteří pod její střechou našli azyl.
K Severusově zděšení se po dobré večeři cítil tak unavený, že vzal za vděk jednou ložnicí o kterou se dělil s Moodym.Ráno se trochu zlobil na starou dámu i na sebe, že nepoznal, uspávací lektvar, který mu přimíchala do jídla.
Z domu odcházel s Arturem a Moodym, měli společnou cestu i on společně s bývalým bystrozorem šel na ministerstvo. Chystal se za ministrem R.A.Brouskem.
Čiko - fušuju Rowle do řemesla 6.9

Nevillova babička se s Molly daly do pečení dortů pro dva oslavence, proto poslaly všechny z kuchyně pryč, aby jim v jejich úsilí nepřekáželi.Na milost ještě vzaly Narcisu a Nymfadoru, ale ta na rozdíl od Narcisy, která směla pomáhat míchat krémy, mohla jen sedět a občas ochutnat.
Harry zde trávil poslední den.Všichni věděli o jeho poslání a nikdo neměl tu moc ho zastavit. Všichni věděli, že on je ten vyvolený, který zachrání kouzelnický svět . Už dnes se loučil, protože zítra už bude plnoletý a bude se muset postavit na vlastní nohy, přijít na to, kde jsou zbývající viteály a zabít Voldemorta.
Ginny s Ronem už se ani nesnažili Harrymu nabízet , že půjdou s ním, jen ho ujišťovali o tom, že o pomoc může kdykoliv požádat.
Bylo odpoledne a Artur Weasley se vrátil z práce mnohem dříve než kdykoliv jindy.
Byl tak rozrušený, že si ani neuvědomil přítomnost nedospělých kouzelníků a roztřeseným hlasem všem pověděl o potyčce, která se strhla před ministerstvem a že při ní byl zabit Alastor Moody.
Nymfadora upustila hrnek s kávou a oči se jí zalily slzami.
"To už je třetí člen našeho Řádu od smrti Abuse Brumbála"
Remus jí jen tiše objal a nechal jí, aby se mu vyplakala na rameni.
Harry hůlkou opsal pohyb , spravil hrnek a pak se jen suše zeptal
"A co Snape?"
"Severus na ministerstvo šel až později, před domem se od nás oddělil, měl ještě něco k zařízení, bylo to štěstí, že jsme nepřišli i o něj"
" To by mě zajímalo co asi tak zařizoval" Harry se chytl svého podezření, že jistě byl informovat smrtijedy
"Harry už dost" přísně ho okřikl Lupin
Harry nemohl pochopit, jak je možné, že jsou všichni tak slepí, že to nevidí.Navztekaně přistoupil ke krbu , sebral z misky letax a vypadl u Snapea doma. Ten se na něj vyděšeně podíval, silně ho chytil za paži a vhodil do vedlejší místnosti.
Vůbec se nevšiml, že tu nějaká místnost byla, pomyslel si, že to je jistě něco podobného jako komnata nejvyšší potřeby.
Rozhlédl se po té studené temné kobce a zaregistroval tu jen myslánku, postel a vedle ní noční stolek na němž byla nějaká fotografie.
Nezdržoval se studováním fotografie a tak rychle jako ho Snape do místnosti nešetrně vhodil , tak rychle z ní chtěl vyjít, jaké však bylo překvapení, když nikde neviděl žádnou kliku.Proto jen natahoval uši, aby zjistil před jakou návštěvou ho Snape chtěl ukrýt. Harrym zazmítal vztek , když zaslechl hlas lorda Voldemorta
"Zklamal jsi mě, tobě jedinému jsem důvěřoval"
"Zklamal? Pane máte pocit, že jsem vás zklamal?"
" Ten starý hlupák je mrtvý a ty dál se stýkáš s Řádem. Dokonce jsi mi unesl i toho kluka."
"Draca jste mi nechal, abych ho procvičil. Bohužel jeho tetička mi nedává tolik prostoru a klidu, který bych potřeboval" Severus diskutoval klidně jakoby mu snad nedocházelo, že Voldemort ví o jeho zradě.
", Lestrangová je k ničemu, ale je loajální na rozdíl od tebe můj drahý příteli."
"Pochybujete o mé loajálnosti?! Pane, nebýt Bellatrix už v tuto dobu bych měl celý ten jejich řád pěkně pohromadě. Takhle budou jistě všichni už pryč, prozradila nás. My se teď musíme spokojit jen s tím , že likvidujeme jednoho po druhém a není to nejrychlejší postup a neobešel se bohužel beze ztrát"
"Snažíš se mě obelstít?"
"Pane ani vy si nejste jistý mou zradou , jinak byste mě bez jediného slova zabil"
"Kde je ten kluk!"
" Myslím, že ho někde ukrývá Belatrix, odešel s ní. Jistě vám ho předvede až ho doučí to, co já sám neznám"
"To stěží, když mi dnes někdo do našeho ústředí přemístil její mrtvé tělo zároveň s tělem Luciuse Malfoye"
Pak už bylo jen ticho. Dlouhé děsivé ticho. Když Snape otevřel dveře Harry na něj mířil hůlkou.
" Chtěl jste nás vydat Voldemortovi"
" Asi proto jsem ihned po prozrazení ústředí všem našel náhradní místo" Harrymu vyletěla hůlka z ruky a usadila se na vysoké polici.
" Ministerstvo je prolezlé smrtijedy a vy musíte mávat hůlkou. Nenapadlo vás, že jen čekají kdy použijete kouzlo, aby vás našli?!"
"Já se neskrývám, rád se Voldemortovi postavím"
"Hlupáku"
" Stál jsem proti němu už několikrát, ale tentokrát ho zabiju"
Severus mu podal svou hůlku a ukázal ke stropu na pavouka
" Myslíte , že stačí jen vyslovit kletbu? No zkuste to!"
"Nepotřebuji vaší, dneska jsem už svou použil"
Severusovi se podlomila kolena a sotva zalapal po dechu. Pak namířil na Pottera .
"Chcete mě za to zabít?"
"Jasně že mě nezabijete, moc dobře si pamatuju, jak jste se bál, tenkrát na pozemcích
"Ne, Potter patří pánovi zla." Harry zopakoval s ironickým tónem slova , která ho dostala z krutého bolestného sevření ten den, kdy Snape zabil Brumbála
"Cruciatus není smrtící kletba, že?"
"Ne to není"
V příštím okamžiku se rozletěly dveře a do místnosti se vrátil Voldemort i s Dracem Malfoyem. "Nuže můj malý příteli doufám, že nyní mě již nezklameš"
"Nezklamu pane" Draco se otočil na bezbraného Harryho .
." Slovo na rozloučení Pottere?" Malfoy se ušklíbl a cítil to příjemné teplo které se mu rozlévalo v útrobách."Přesně takhle jsem si to vždy představoval, že tě zabiju a potěším tak pána zla." Odmlčel se jen na okamžik
"Avada" V dalším okamžiku mu hůlka vyletěla z ruky a Draco ležel na zemi jak dlouhý tak široký a Harry byl odstrčen zpět do té zvláštní místnosti.
"Avada kedavra" zelený paprsek osvítil místnost, to když Lord Voldemort se přesvědčil o zradě Severuse Snapea.
Harry koukal slídivým kukátkem celou věčnost na podivně zkroucené tělo kouzelníka který mu zachránil život a vzápětí přišel o ten svůj.
S Harrym se kývala místnost, to jak se mu udělalo zle. Ještě před minutou chtěl Snapea zabít a ve vteřině mu všechno došlo.Severus Snape ačkoliv zabil Albuse Brumbála nikdy nebyl zrádcem Fénixova Řádu.
Ze zoufalství a bezmoci se rozbrečel.
"Harry" ozval se důvěrně známý hlas
Harry se rozhlédl kolem, ale nikoho neviděl, teprve po druhém zavolání se podíval na fotografii na nočním stolku.
"Pane profesore"
"Harry, seber Severusovu myslánku támhle na polici svou hůlku a já ti pomůžu se odtud dostat"
" Proč mi to nikdy neřekl, že"
"Harry teď není čas na výčitky a vysvětlování, musíš ihned pryč.
"Harry dostanu tě do Londýna a ty se pak přeneseš do domu svých rodičů"
"Jakobych snad věděl, jak se tam dostat"
"Byl jsi tam se Severusem"
Během hodiny se Voldemort procházel v pracovně Albuse Brumbála a jeho obrazu s pýchou v hlase vyprávěl o tom jak on a jeho služebníci jakmile jim už nikdo nestál v cestě, zabili Longbotomovu babičku, Rona, Molly, Artura, Remuse, Nymfadoru,Narcisu , Ginny .
Od obrazu však žádné emoce čekat nemohl. Ale nebyl by to Albus Brumbál, kdyby někoho nepopíchl.
"Tome, ale Harryho se ti opět dostat nepodařilo, že?"
Ten vztekle uchopil těžítko a mrsknul jím přímo do středu obrazu.
Čiko - fušuju Rowle do řemesla 6.10 -a šmytec

Hermiona dopsala přání k Harryho narozeninám a druhým dopisem pozvala Rona do mudlovského světa na prázdniny. Samozřejmě, že pozvání bylo až potom, co mu vynadala, že jí zase celý měsíc nepsal. Akorát se chystala odeslat sovu, když se jí zmocnil takový divný pocit.Prošel jí chlad a ona se celá oklepala.
Dnes se také z prázdnin vracel Nevill a už přes hodinu čekal před nemocnicí sv. Munga na svou babičku, aby společně navštívili jeho rodiče.
Babička se sice bude zlobit, že jde sám, ale stejně má Nevill nejraději ty chvíle, kdy může být se svými rodiči sám.
To smí sedět na nemocničním lůžku a hladit ruce své matky.
Nevill by zde zůstal ještě déle, ale zdravotní sestra mu oznámila konec návštěv a že si jeho rodiče musí odpočinout, že taková dlouhá návštěva je moc vysiluje.Naposledy své rodiče objal a vyšel z pokoje. Dlouhou dobu se pak jen procházel po chodbě a znovu potlačoval vztek na ty kdo jim ve jménu toho jehož jméno se nesmí vyslovit tohle udělal.
Venku se už začínalo stmívat a Nevill byl čím dál tím víc ustaranější, kde je jeho babička.
Zaháněl myšlenku na to, co kdyby se jí něco stalo.Na recepci nechal vzkaz, kdyby se náhodou objevila a nejrychlejší cestou se vydal do jejího starého domu.
Hned ve dveřích se polekal obrovitého hada .
V úleku strhl ze zdi meč a do hada bodal a sekal tak dlouho, než jeho krev zbarvila koberec do ruda.
S obavami postupoval dále do domu jestli tahle obluda neublížila babičce a prastrýci.
"Nagini" Strašlivé bolestné zařvání se ozvalo, když Voldemort vešel do domu následován Dracem Malfoyem a uviděl svou schránku na viteál rozsekanou na kaši.
Nevill se k němu rozeběhl
"Kdo jste a kde je moje babička?"
Ti dva mu zatím nijak neodpovídali, Voldemort si Nevilla zlostně prohlížel a dřív než zabije i jeho mu ukáže, kde je jeho babička. Cestou si prstem nabral trochu šlehačky z narozeninového dortu.
Taky jsi byl pozván na narozeniny Harryho Pottera? Ochutnej má dobrý narozeninový dort.
"Ten je můj a ještě jste mi neodpověděl kdo jste a co tu děláte?
"Tvůj?" Po tváři Lorda Voldemorta přeběhl nepatrný stín
"Pane jeho rodiče jsou" Draco ukázal pohyb kolem hlavy, že Nevillovo rodiče nejsou duševně v pořádku.
"Mí rodiče jsou bývalí bystrozoři"
Voldemort v tuto chvíli nevnímal rozpravu kluků jen si šeptem opakoval " chlapec narozený na sklonku července jehož rodiče se postavili v boji proti pánovi zla"
"Longbottome tohle je pán zla samotný Lord Voldemort" představil pána zla a hrdě vystrčil bradu, že on takovou osobnost provází.
"Voldemort?" Nevill jméno opakoval s nevěřícným pohledem, pak jak ve snu sáhl do kapsy hábitu a v sekundě smrtící kletba a její zelené světlo zaplnilo halu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katy | 12. srpna 2007 v 16:51 | Reagovat

Tak to je drstnéé opravdu sqělé takhle nějak sem si ten konec představovala opravdu supa

2 cry.girl | 15. srpna 2007 v 17:28 | Reagovat

bezva,bezva,bezva !!!!!!!

tak to je super !!! Takhle by to mělo být !!!

3 Liliana | 16. srpna 2007 v 17:38 | Reagovat

Tedy, Čiko, to je docela nářez! Ty jsi horší než Rowla :-)) Ta scénka s Nevillem na konci mě dostala...

Hned ve dveřích se polekal obrovitého hada .

V úleku strhl ze zdi meč a do hada bodal a sekal tak dlouho, než jeho krev zbarvila koberec do ruda.

"Voldemort?" Nevill jméno opakoval s nevěřícným pohledem, pak jak ve snu sáhl do kapsy hábitu a v sekundě smrtící kletba a její zelené světlo zaplnilo halu.

No jo, opravdový Vyvolený se nezapře :-)

4 šotek | E-mail | 19. srpna 2007 v 13:43 | Reagovat

Čiko, sice mi umřel mozek, v hlavě mi bydlej skřeti, kteří třímají v ruce malilinkatá kladívečka a mlátěj s nima o třmínek a kovadlinku, ale musím říct, že se Ti to fakt povedlo :-)

Tak nějak by to mohlo být :-) i když, možná si mohl ještě nechat Voldemorta trochu trpět :-)

5 Čiko | E-mail | Web | 19. srpna 2007 v 13:47 | Reagovat

no to je ta moje rychlá tužka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama