Srpen 2009

Putování Sedmožroutů za máslovým ležákem 7.

25. srpna 2009 v 12:52 | Sedmožrouti |  Putování Sedmožroutů
Myslím, že nejsem sama kdo by si rád opět okusoval nehty u napínavého čtení o našich odvážných Sedmožroutech. Proto vyzývám: PIŠTE DÁL!!!

Abyste se trochu zorientovali podívejte se doleva. Najdete tam úplně novou rubriku " Putování Sedmožroutů " a v ní vše od samého počátku až doteď. Můžete zavzpomínat jak to celé začalo, ale hlavně můžete pokračovat a dovést ubohé Sedmožrouty k jejich vytouženému nápoji.

Protože jsme hanebně skončili už dávno, neumisťuji sem poslední 3 příspěvky (teď je opravdu krásně najdete v 6. kapitole). Takže hodně fantazie a ať je tu první příspěvek co nejdříve.... Vaše Jarka

Evča-vypadá to jako čtyřiatřicátý díl něčeho pěkného

19. srpna 2009 v 21:08 | Evča |  Knihy
Hope se ihned po průchodu zdí, jež skrývala bránu do kouzelnického světa, rozhlédla po nástupišti. Pár metrů od sebe zahlédla své adoptivní rodiče a jejich dva syny s Potterovými a Weasleyovými. Chtěla se k nim rozejít, když zaslechla povědomý hlas a zahlédla blonďatou hlavu vykuknuvší zpoza Rona spolu s Jamesem a Teddym.

Harry Potter došel

16. srpna 2009 v 12:33 | Lilalila |  Vymyšlené knihy
Harry prostě došel!!! Není... Nikdo nic nepíše.
Kromě Lilalily. Ta píše, ta se snaží. Poslala mi povídku a přestože ona o tom neví, já se s vámi o ní rozdělim. Když jsem dostala 1. část ještě to byl začátek hororu, 2. část tomu nenasvědčovala. Zde je vysvětlení, průvodní komentář autorky: tak tu je troska ludovej tvorby...nemala som silu z toho spravit horror Tá hrubo vytlačená poznámočka bola dôvodom prečo som si začala práve s týmto slovanským bohom…pôvodne som z neho chcela vytĺcť recept na…..hádajte čo?

Veles je známi aj pod menami: Volos, Vels,Vales, Velinas, Skotij bog

Veles - boh dobytka a úrody ako aj múdrosti a umenia, bohatstva, vlastníctva, šikovnosti, obchodu, mágie ale aj veštenia a sprievodca mŕtvych duší. Ochranca kňazov a žrecov ako aj veštcov.
Veles sa však zjavuje aj medzi živými a učí ich poľnohospodárstvo, ako siať a žať, či ako variť pšeničné pivo. Učí tiež múdrosti hviezd. Je učiteľom, ktorým prezrádza tajomstvá liečby či veštenia.


Je to moc hezké... a ta slovenština lahodí oku i uchu mému. Tímto se tedy omlouvám našemu nejmladšímu, Filipovi, a ostatním, pro které to bude v "cizím" jazyce. Ostatním přeji hezké počtení... Jarka


Kde bolo, tam bolo...


V podstate som normálna.... v podstate nie som nebezpečná pre svoj okolie /neskúšajte ma zbytočne vytáčať!/, moji drahí blízky nepoberajú žiadne príspevky od štátu na moju opateru /nie že by sa dáke nezišli/, dokonca nežijem v žiadnom zariadení s nepretržitým dohľadom / stačí keď matka už o 22:15 začne s tým svojim: "Vypni ten počítač a choď už spať!"/
...no...z toho predsa logicky vyplýva, že SOM normálna...